Sieć pedagogów

listopad 2017

SIEĆ PEDAGOGÓW

16 listopada w siedzibie Poradni w Dobczycach odbyło się kolejne z cyklicznych konsultacji spotkanie pedagogów szkolnych przygotowane przez pedagoga i psychologa Poradni: p. Monikę Spytek i p. Anetę Dziewońską.

W spotkaniu wzięli udział pedagodzy z następujących miejscowości: Zakliczyn, Raciechowice, Dobczyce, Krzesławice, Dziekanowice, Siepraw, Gruszów i Wiśniowa.

Tematem przewodnim spotkania była: ,,Pomoc psychologiczno- pedagogiczna w szkołach i placówkach oświatowych w świetle najnowszych przepisów prawa oświatowego”, którą w formie prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną przedstawiła pedagog PPP p. mgr Monika Spytek.

Następnie uczestniczki spotkania wymieniły się swoimi sprawdzonymi praktykami zawodowymi oraz poszerzyły warsztat pracy o nowe publikacje psychologiczno-pedagogiczne.

Spotkania w ramach Sieci Pedagogów pełnią podwójną funkcję  – umożliwiają forum wymiany zawodowej, a także, a może przede wszystkim, integrują środowiska szkolnych specjalistów.

Sieć pedagogów

listopad 2017

Zapraszamy Pedagogów szkolnych oraz osoby zainteresowane organizowaniem pomocy psychologiczno- pedagogicznej w szkołach, na spotkanie w ramach ,,Sieci Pedagogów”.

Spotkanie odbędzie się w Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej w Dobczycach ul. Szkolna 20B, w czwartek 16. Listopada 2017 roku, o godzinie 9.00.

Tematem spotkania będzie ,,Pomoc psychologiczno- pedagogiczna w szkołach i placówkach oświatowych, w świetle najnowszych przepisów prawa oświatowego”.

Sieć logopedów

wrzesień 2017

Serdecznie zapraszamy logopedów ze szkół i przedszkoli na spotkanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobczycach. Robocze spotkanie integrujące poświęcimy zagadnieniom bieżącym, tzn. terapia logopedyczna w szkole i przedszkolu – najczęstsze problemy, oczekiwania, sposoby rozwiązania problemów. Przybliżymy też diagnozę i terapię dziecka z opóźnionym rozwojem mowy oraz terapię dziecka z niepłynnością mowy w aspekcie praktycznym (prezentacja materiałów, schemat diagnozy i terapii do pobrania).
Logopedów ze szkół i przedszkoli gminy Dobczyce zapraszamy na spotkanie w dniu 24.10.2017r.
o godz. 16.00.
Logopedów ze szkół i przedszkoli gminy Wiśniowa, Raciechowice, Siepraw zapraszamy na spotkanie w dniu 18.10.2017r. o godz. 16.00.

zaproszenie wczesne wspomaganie 3

Spotkanie integracyjne w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

Serdecznie zapraszamy dzieci uczestniczące w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju wraz z rodzicami na spotkanie integracyjne 27 marca o godz.17;30. Spotkanie odbędzie się w naszej poradni w sali aktywności ruchowej. Potrwa około 1godziny. Prosimy zabrać ze sobą uśmiech, dobry humor i obuwie zamienne. Terapeuci WWRDZ.

 

 

p

Remont w Poradni

październik 2016

Uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem nauczycieli instruktorów pana Pawła Słowika i pana Łukasza Jonaka wykonali remont trzech gabinetów poradni.

Uruchomienie sieci pedagogów szkolnych

listopad 2016

Rusza kolejna, ostatnia sieć współpracy – sieć pedagogów szkolnych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w listopadzie. Celem sieci jest merytoryczne wsparcie pedagogów w ich codziennej pracy.